galeria zdjeć

Sekcja Ozimek - instruktorzy


-INSTRUKTOR - Dariusz Sworeń - 1 dan -

instruktor Imię i Nazwisko Bartłomiej Barański
Stopień: 1 dan
Funkcje w klubie: Instruktor karate, sędzia klubowy PZK

zawodnik, student wf
Data rozpoczęcia treningów karate shotokan: 2000
Data objęcia funkcji instruktora sekcji w Zawadzkiem 2012
Pierwszy trener Zbigniew Sworeń
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:

I m. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców w Karate WKF  29.10.2011  (Łódź)

I m. Mistrzostwa Polski Karate Shotokan   24.10.2010 ( Bielsko-Biała)

I m. Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF 16.03.2013 (Wrocław)

I m. Akademicki Puchar Polski w Karate WKF 15.12.2012 (Swarzędz)

III m. Mistrzostwa Europy Karate Shotokan 26-28.11.2010 (Koblenz)


-INSTRUKTOR - Bartłomiej Barański - 1 dan -

instruktor Imię i Nazwisko Bartłomiej Barański
Stopień: 1 dan
Funkcje w klubie: Instruktor karate, sędzia klubowy PZK

zawodnik, student wf
Data rozpoczęcia treningów karate shotokan: 2000
Data objęcia funkcji instruktora sekcji w Zawadzkiem 2012
Pierwszy trener Zbigniew Sworeń
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:

2 miejsce Mistrzostwa Świata Karate Shotokan


3 miejsce Mistrzostwa Europy Karate Shotokan


1 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 i 2011


3 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów 2011 i 2012


Członek kadry narodowej od 2009r

 

-INSTRUKTOR - Mariusz Sykulski - 2 kyu -

instruktor Imię i Nazwisko Mariusz Sykulski
Stopień: 2 kyu
Funkcje w klubie: Instruktor sekcja Ozimek
Kwalifikacje: Instruktor dyscypliny sportu karate
Data rozpoczęcia treningów karate shotokan: 1995
Data objęcia funkcji instruktora 2008
Pierwszy trener Marek Pogorzelski
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
sekcja ozimek

sekcja ozimek

sekcja ozimek

sekcja ozimek

sekcja ozimek

 

Historia sekcji karate Shotokan w Ozimku

Jesienią 1994r. wychowanek sekcji karate Shotokan w Zawadzkiem Marek Pogorzelski postanawia założyć sekcję w Ozimku. Młodzież zafascynowana nowymi możliwościami spędzania wolnego czasu bardzo chętnie przychodzi na treningi, które odbywają się na początku dwa razy w tygodniu na Sali gimnastycznej w zespole szkół. Mimo twardej dyscypliny i wyczerpujących treningów karatecy nie zniechęcali się. Z czasem nawet prosili trenera o dodatkowe treningi, które odbywały się już na wolnym powietrzu. Wiosną 1995 roku członkowie ozimskiej sekcji stanęli przed szansą sprawdzenia swoich umiejętności walcząc z karatekami innych sekcji w turnieju „Rada Regentów” zorganizowanym w Zawadzkiem który znany jest obecnie chyba w całej Polsce i sporej części europy. Dużą niespodzianką turnieju było wywalczenie złota w konkurencji kumite przez członka ozimskiej sekcji Marcina Jaskowiaka. Pokonał on bardziej doświadczonych zawodników z Dobrodzienia i Zawadzkiego. Po tym sukcesie w Ozimku gwałtownie wzrasta zainteresowanie tą sztuką walki i jesienią tego samego roku sekcja liczy około stu członków, co zmusza trenera do przeniesienia zajęć do większej sali. W kolejnych latach wychowankowie ozimskiej sekcji zdobywają jeszcze kilka razy pozycje medalowe w różnych turniejach, lecz ilość członków sukcesywnie maleje, co skutkuje zawieszeniem treningów. 
W 2002 roku z inicjatywy kilku pasjonatów, którzy nie mogli pogodzić się z zakończeniem przygody z karate, sekcja się odradza. Na początku trenują sami, ale po pewnym czasie zwracają się z prośbą o prowadzenie zajęć do Marka Pogorzelskiego, który mimo dość ograniczonego wolnego czasu zgadza się ponownie zostać trenerem w Ozimku. Od tego momentu następuje ponowny rozkwit sekcji. Niestety w 2004 roku z powodu nadmiaru obowiązków ówczesny opiekun z wielkim żalem rezygnuje z prowadzenia zająć i wyznacza na swoje miejsce Adama Frąk, który prowadzi zajęcia do dzisiaj. W tym roku również na prośbę nowego instruktora sekcja zostaje wcielona do klubu karate„NIDAN” w Zawadzkiem, co pozwala na dalszą ewolucję sekcji. Dowodem na to jest zdobywanie w kolejnych latach przez członków ozimskiej sekcji miejsc medalowych na turniejach rozgrywanych: w Prudniku, Dąbrowie Górniczej, Bielsku –Białej oraz w Zawadzkiem. Rok 2008 przynosi kolejne zmiany i na prośby rodziców sekcja rozrasta się o grupę 5-6 lat, przez co długoletni członek sekcji Mariusz Sykulski rozpoczyna pracę jako instruktor mogąc w ten sposób przekazać kolejnym naborom swoją wiedzę, gromadzoną latami. W planach na kolejne lata działalności sekcji jest kontynuowanie pracy z młodzieżą, wpajanie zasad ducha karate oraz przygotowywanie członków sekcji do rywalizacji sportowej. Wiąże się to z uczestnictwem we wszelkiego rodzaju obozach, seminariach a zarazem zwiększenie ilości godzin treningowych co zaowocuje z pewnością na zawodach, z których nasi zawodnicy będą przywozić coraz to więcej medali i pucharów.

Polecamy

dbx-sport.pl

Instytucje wspierające klub

Firmy wspierajace klub

Program Klub

Program Klub

Fundacja Partnerstwo

Fundacja Partnerstwo