galeria zdjeć

Karate 1 Youth League – Venice-Jesolo/Włochy 12-15.12.2019

Karate 1 Youth League – Venice-Jesolo/Włochy 12-15.12.2019

W zawodach wzięło udział 3070 zawodników z 65 państw. Była to największa impreza w historii Karate1 Youth League. Nasz Klub reprezentowało 2 zawodników: Szymon Sprancel w konkurencji kumite juniorów -55 kg i Kacper Gołaś w kata młodzików 12-13 lat oraz kumite -40 kg.

W drugim dniu zawodów wystartował  Szymon Sprancel w konkurencji kumite juniorów - 55kg. Pierwsza walka wygrana z reprezentantem Holandii  2-0, druga runda również wygrana z reprezentantem Niemiec 2-0. W trzeciej rundzie przegrana z zawodnikiem z Azerbejdżanu  0-2. W repasażach przegrał minimalnie po wyrównanej walce z zawodnikiem z Armenii 2-3. Ostatecznie Szymon plasuje się na 9 miejscu na 79 startujących z 30 krajów. Z wyniku jesteśmy bardzo zadowoli, ponieważ miejsce w czołowej 10-tce świadczy, że nasz zawodnik należy do czołówki światowej w tej kategorii wiekowej.

W niedzielę 15.12. wystartował Kacper Gołaś w kata U14 i kumite -40kg.  W konkurencji kata U14 w pierwszej rundzie zajął 3 miejsce w grupie wykonując kata Gojushiho Sho, które dało mu awans do następnej rundy (22.02 pkt). W drugiej rundzie niestety miał małe zachwianie podczas wykonywania wyskoku w kata Kanku Sho, zostały odjęte punkty i Kacper nie awansował do kolejnej rundy, zajmując 7 miejscu w grupie (21.28 pkt). W konkurencji 108 zawodników/30 krajów.
W konkurencji kumite U14 - 40kg jego rywalem był reprezentant Turkmenistanu, który niestety zwyciężył  5-0. W konkurencji 96 zawodników/27 krajów.
Skromna dwuosobowa obsada naszego klubu zdobyła kolejne punkty w rankingu WKF i cenne doświadczenie na największej imprezie w historii karate z cyklu Karate1 Youth. Opiekę i coaching sprawowali Artur Barański i Dariusz Sworeń. Jeszcze raz dziękujemy przyjacielowi firmie Probus za udostępnienie wygodnego transportu .

Polecamy

dbx-sport.pl

Instytucje wspierające klub

Firmy wspierajace klub

Program Klub

Program Klub

Fundacja Partnerstwo

Fundacja Partnerstwo