40 Grand Prix Slovakia 2020

40 Grand Prix Slovakia, Bratysława/Słowacja 22-23.02.2020

Dwudniowe zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników, wystartowało w nich 1598 zawodników z 214 klubów z 32 państw. Dla klubów z Polski był on turniejem rankingowym do kadry Polski. Klub Karate NIDAN reprezentowało 7 zawodników, w sobotę rywalizowali: Wiktoria Grejner, Natalia Szponder, Julia Bartodziej i Szymon Sprancel. W niedzielę Alicja Guzdek, Patryk Witek i Kacper Gołaś. Doskonale wystartowała Wiktoria Grejner, która zwyciężyła w konkurencji kumite indywidualnym seniorek -68 kg. Szymon Sprancel w konkurencji kumite indywidualnym juniorów -55 kg zajął 3 miejsce. Blisko wywalczenia brązowego medalu była Natalia Szponder, która wystartowała w konkurencji kumite indywidualnym seniorek -55 kg. Natalia przeszła zwycięsko 2 rundy, w trzeciej w walce  o wejście do finału przegrała przez wskazanie sędziów po remisowej walce. Podobnie było w walce o 3 miejsce, walka zakończyła się remisem 1:1, ale przeciwniczka pierwsza zdobyła punkt i to ona stanęła na 3 miejscu podium. Pozostali zawodnicy niestety odpadli w pierwszych i drugich rundach rywalizacji. Podsumowując: Polska wywalczyła ogółem 2 złote, 7 srebrnych i 17 brązowych medali zajmując 8 miejsce w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji medalowej - klubowej nasz Klub uplasował się na 35 miejscu, najwyżej z klubów Polskich, z czego bardzo się cieszymy.

Serdecznie dziękujemy naszym parterom: AVIA, Gmina Zawadzkie, ProBus, KK NIDAN oraz rodzice. Dzięki nim możemy realizować plany szkoleniowe na wysokim poziomie sportowym.

Medale dla naszego klubu wywalczyli:

Złote:

1. Wiktoria Grejner w konk. kumite ind. seniorek (-68 kg).

Brązowe:

1. Szymon Sprancel w konk. kumite ind. juniorów 16-17 lat (- 55 kg).

Wyniki do celów szkoleniowych:

1) Bartodziej Julia w konk. kumite ind. kadetek +54 kg

2) Bartodziej Julia w konk. kumite ind. jniorek +59 kg

3) Kacper w konk. kumite ind. chł. 12-13 lat ( -40 kg).

4) Kacper w konk. kata ind. chł 12-13 lat.

5) Grejner Wiktoria w konk. kumite ind. kobiet U21 (-68 kg) – 5 miejsce ( 2 wygrane).

6) Guzdek Alicja w kata ind. U14

7) Guzdek Alicja w kumite ind. U14 -40 kg

8) Sprancel Szymon w kumite ind. juniorów -55 kg – 3 miejsce (3 wygrane).

9) Sprancel Szymon w kumite ind. U21 – 60 kg – 7 miejsce ( 1 wygrana).

10) Szponder Natalia w kumite ind. seniorek -55kg – 5 miejsce ( 2 wygrane).

11) Witek Patryk w kata ind. młodzików U14 (1 wygrana).

12) Grejner Wiktoria w konk. kumite ind. seniorek (-68 kg) – 1 miejsce ( 3 wygrane).