galeria zdjeć

Tokyo 2021

 

Światowa Federacja Karate (WKF) w porozumieniu z MKOL ogłosiła nowe zasady kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2021 roku.
W związku z odwołaniem zawodów kwalifikacyjnych w 2020:
- Karate 1 Premiere League – Rabat (Maroko)
- Mistrzostwa Europy - Baku (Azerbejdżan)
anulowane zostały kwalifikacje olimpijskie uzyskane przez czterech najlepszych zawodników z rankingu.
Przeniesienie igrzysk olimpijskich na 2021 r. i zatwierdzenie w dniu 1 kwietnia 2020 przez MKOL nowych zasad kwalifikacji olimpijskich zmusiło Światową Federację Karate do zmiany systemu kwalifikacji w celu dostosowania go do nowej sytuacji i normalizacji procesu współzawodnictwa, na który wpłynął wybuch pandemii COVID-19.


Przy zachowaniu istoty pierwotnego systemu kwalifikacji i przydziale takiej samej liczby zawodów, uwzględniając utracone szanse wynikające z odwołaniem zawodów postanowiono, że poniższe imprezy będą uzupełnieniem kwalifikacji w 2021 roku:
1. Karate 1 Premiere League – Rabat ( Maroko) – kwiecień’2021
2. Mistrzostwa Europy EKF – Goteborg (Szwecja) – maj’2021
3. Turniej Kwalifikacyjny - Paryż (Francja) – czerwiec’2021
W Tokio wystąpi 80 karateków rywalizujących w 8 konkurencjach, po 10 zawodników w każdej :
- kumite ind. kobiet : - 55 kg, - 61 kg, + 61 kg
- kumite ind. mężczyzn: - 67 kg, - 75 kg, +75 kg
- kata ind. kobiet
- kata ind. mężczyzn
Na Igrzyska Olimpijskie kwalifikuje się po 4 zawodników w każdej konkurencji najwyżej sklasyfikowanych w rankingu olimpijskim, jeden zawodnik gospodarza imprezy, trzech pierwszych zawodników z Turnieju Kwalifikacyjnego. Pozostałe dwa miejsca zostaną przydzielone najlepszym zawodnikom, biorąc pod uwagę rywalizację w mistrzostwach kontynentalnych.
Polska Unia Karate na Turniej Kwalifikacyjny w Paryżu może wystawić 8-osobową reprezentację, po jednym zawodniku w każdej konkurencji.
Cieszymy się, że wyznaczono terminy, mamy jasno określony cel, teraz trzeba zbudować tylko silną motywację (zdobyć fundusze) i spróbować powalczyć o te kwalifikacje. Z naszego klubu teoretyczne szanse na kwalifikacje mają Szymon Sprancel, Wiktoria Grejner i Natalia Szponder.

Polecamy

dbx-sport.pl

Instytucje wspierające klub

Firmy wspierajace klub

Program Klub

Program Klub

Fundacja Partnerstwo

Fundacja Partnerstwo