galeria zdjeć

Central Europe Open, Bydgoszcz 06-07.03.2021

Central Europe Open, Bydgoszcz 06-07.03.2021

Organizatorem 2 dniowych zawodów było Stowarzyszenie Klub Sportowy Bushi-do Bydgoszcz i Polska Unia Karate. W tym roku z powodu COVID zawody musiały  się odbyć w ściśle określonym rygorze sanitarnym, czyli maksymalnie 150 zawodników w jednym panelu startowym. W dniu 06.03.2021 roku odbyły się 4 panele, wydłużyło to znacznie przebieg zawodów, z powodu przerw, dezynfekcji i wietrzenia, ale zdrowie zawodników i  służb najważniejsze). W pierwszym dniu odbyły się konkurencje rankingowe do kadry Polskiej Unii Karate w kategoriach  wiekowych kadet 14-15 lat, junior 16-17 lat, młodzieżowiec 18-20 lat i senior +18 lat. Udział wzięliśmy tylko w tym dniu, a wystawiliśmy reprezentację 6 zawodników w osobach Wiktoria Grejner, Wiktoria Dziedzic, Julia Bartodziej, Szymon Sprancel, Patryk Wittek i Kacper Gołaś. Nasz udział po długiej przerwie można zaliczyć do bardzo udanych wywalczyliśmy 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 24 miejsce na 67 klubów, ale braliśmy udział tylko  w pierwszym dniu zawodów w drugim dniu tj. 7 marca startowali zawodnicy w kategoriach wiekowych 13 lat i młodsi.

TRENER Zbigniew Sworeń, kierownik ekipy/kierowca Artur Barański. Wspierali nas nasi Partnerzy: Probus, Gmina Zawadzkie i AVIA.

 

Medale dla naszego klubu wywalczyli:

Złote:

1. Grejner Wiktoria w konk. kumite ind. seniorek -68 kg.

2. Grejner Wiktoria w konk. kumite ind. seniorek OPEN.

 

Srebrne:

1. Sprancel Szymon w konk. kumite ind. seniorów -60 kg.

 

Brązowe:

1. Witek Patryk w konk. kata ind. kadetów.

2. Sprancel Szymon w konk. kumite ind. młodzieżowców U21 -60 kg.

 

Niewiele do zdobycia medalu zabrakło Kacprowi Gołaś, który w konkurencji kata kadetów przeszedł 3 rundy by odpaść w 4 rundzie decydującej  o zdobyciu brązowego medalu (5 miejsce). Dziedzic Wiktoria zajęła 7 miejsce w konk. Kumite ind. kadetek +54 kg. Cieszą na dobre wyniki zawodników, którzy walczą o miejsce w kadrze i wynik Wiktorii przed startem w kwalifikacjach olimpijskich Tokio 2020.

Polecamy

dbx-sport.pl

Instytucje wspierające klub

Firmy wspierajace klub

Program Klub

Program Klub

Fundacja Partnerstwo

Fundacja Partnerstwo