galeria zdjeć

14.06.2022 Wręczenie stypendiów sportowych

 

Wręczenie stypendiów sportowych Marszałka Województwa Opolskiego

Opole 14.06.2022

W dniu 14 czerwca 2022 roku w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przyznania przez Zarząd Województwa Opolskiego stypendiów sportowych za wyniki osiągnięte w 2021 roku. Milo nam poinformować że stypendia otrzymało, aż 8 zawodników Klubu Karate NIDAN. Bardzo serdecznie gratulujemy stypendystom:

 

  1. Julia Bartodziej.
  2. Alicja Guzdek.
  3. Magdalena Dykta.
  4. Natalia Szponder.
  5. Wiktoria Grejner.
  6. Patryk Wittek.
  7. Kacper Gołaś.
  8. Dziedzic Wiktoria.

W tym miejscu Zarząd klubu serdecznie dziękuje wszystkim osobą, które przyczyniły się do tych osiągnięć tj. rodzicom, trenerom, kierownikowi drużyny, sponsorom i przyjaciołom klubu.

 

Informacja ze strony Urzędu Marszałkowskiego w tym materiał filmowy.

 

„162 sportowców z województwa opolskiego otrzymało od marszałka województwa stypendia. Przyznawane są one zawodnikom w sportach indywidualnych, drużynowych i zespołowych olimpijskich oraz nieolimpijskich jako wyraz uznania dla ich osiągnięć w danym sporcie. Ogólna pula wyniosła w tym roku rekordowe 700 tysięcy złotych.

 

Stypendia przyznawane przez marszałka województwa dla sportowców mają pomóc im w przygotowaniu się do zawodów. W tym roku wpłynęło 186 wniosków, 16 z nich zostało wycofanych z powodów formalnych. Na kolejnym etapie komisja do spraw stypendiów rozpatrzyła 170 wniosków stypendialnych. Ośmiu zawodników nie spełniało wymogów.

W efekcie przyznano stypendia w trzech kategoriach: „nadzieje olimpijskie” (w tym paraolimpijskie) – 6 stypendystów (w tym jedna paraolimpijka), sport olimpijski (w tym paraolimpijski) – 143 stypendystów (w tym 5 paraolimpijczyków) oraz sport nieolimpijski – 13 stypendystów. Najniższe stypendium wynosi 240 zł a najwyższe 4 000 zł miesięcznie dla „nadziei olimpijskich”, płacone jest przez 5 miesięcy”.

https://www.opolskie.pl/2022/06/pieniadze-pomagaja-w-sportowych-zwyciestwach/

Polecamy

dbx-sport.pl

Instytucje wspierające klub

Firmy wspierajace klub

Program Klub

Program Klub

Fundacja Partnerstwo

Fundacja Partnerstwo