galeria zdjeć

3 5.02.2023 Mistrzostwa Europy Kadetów


Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i U21,  Larnaca/Cypr

Reprezentacja Polskiej Unii Karate liczyła 32 zawodników, w Mistrzostwach udział wzięło 1139 zawodników z 48 państw. Wśród kadrowiczów znalazł się zawodnik Klubu Karate NIDAN Patryk Wittek, który rywalizował w konkurencji kata indywidualnym kadetów. W jego konkurencji do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników. Patryk z drugim wynikiem w grupie zakwalifikował się do drugiej rundy,  w czasie prezentacji kata gdy wydawało się, że są realne szanse na dobry wynik zdarzyło się lekkie potknięcie w pozycji i niestety nie zakwalifikował się do kolejnej rundy. Ostatecznie zajął 15 miejsce. Serdecznie gratulujemy Patrykowi powołania i startu w Mistrzostwach, zbieramy doświadczenie i walczymy dalej.

Reprezentacja Polski wróciła z zawodów z jednym srebrnym medalem zdobytym przez Dominika Dziudę w konkurencji kumite ind. juniorów – 61 kg. Podsumowując: osiem polskich zawodniczek i zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce i to jest bardzo dobry wynik, jeden finał, trzy małe finały(walki o brązowy medal).

Zawodnicy Kata:

Najlepszy wynik osiągnął Piotr Iwaszkiewicz zajmując 5 miejsce w kategorii juniora.

- Emilia Wysocka 9 m-ce, Cadet

- Wiktoria Toś, 13 m-ce Junior

- Patryk Wittek, 15 m-ce Cadet

Troje sędziów PUK podwyższyło swoje uprawnienia międzynarodowe.

Paweł Piotrowski

Krzysztof Kocieniewski

Krzysztof Skulski

Prezes Paweł Połtorzecki oraz Sekretarz generalny Mariusz Pełka odbyli wiele rozmów dotyczących współpracy z innymi federacjami międzynarodowymi oraz z WKF i EKF dotyczącymi European Games , Mistrzostwami Europy 2025 w Polsce.

Odbyło się również spotkanie Koordynatora Technicznego EKF Konrad Połtorzecki z Zarządem EKF w sprawie European Games 2023. Szczegółowe wyniki www.sportdata.org

Podziękowania kierujemy do trenerów klubowych, zarządu klubu, trenerów kadry Polski, kadry wojewódzkiej  oraz całemu sztabowi szkoleniowemu Polskiej Unii Karate. Dziękujemy Przyjaciołom i darczyńcom za dofinansowanie udziału w Mistrzostwach: Polska Unia Karate, rodzice oraz Gmina Dobrodzień.

Polecamy

dbx-sport.pl

Instytucje wspierające klub

Firmy wspierajace klub

Program Klub

Program Klub

Fundacja Partnerstwo

Fundacja Partnerstwo