Aktualno?ci
Konsultacje Kadry Narodowej kata Polskiej Unii Karate

Konsultacje Kadry Narodowej kata Polskiej Unii Karate
Oborniki Wielkopolskie 11.04.2026
W dniu 11 kwietnia 2026 roku w Obornikach Wielkopolskich odbyły się konsultacje kadry narodowej Kata dla kategorii U14, U16, U18 i seniorów.
Z naszego klubu w konsultacjach uczestniczyli Kacper Gołaś i Patryk Wittek.
Poniżej cytujemy informację o konsultacjach ze strony Polskiej Unii Karate:
„Było to wyjątkowe spotkanie, które zgromadziło czołowych zawodników Polskiej Unii Karate.
Szkolenie zostało poprowadzone przez nowo nominowany sztab trenerski, który miał okazję zaprezentować swoją wizję pracy z reprezentacją.
Na macie zobaczyliśmy najlepszych zawodników w kraju - zaangażowanych, skupionych i gotowych na kolejny krok w sportowym rozwoju
Podczas szkolenia nie zabrakło intensywnych zajęć technicznych, ale równie ważnym elementem było omówienie:
struktury pracy kadry
kierunku rozwoju
systemu szkolenia proponowanego przez nowy sztab
Frekwencja dopisała, co tylko potwierdza ogromną determinację zawodników oraz ich gotowość do ciężkiej pracy i rywalizacji na arenie międzynarodowej
To dopiero początek nowego rozdziału. Przed nami dużo pracy ale też ogromne możliwości! ”.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Lutynia 12.04.2026
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Lutynia 12.04.2026
W dniu 12 kwietnia 2026 roku w Lutyni koło Wrocławia, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate - strefa „D”, obejmująca województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, świętokrzyskie, małopolskie oraz podkarpackie. Do rywalizacji przystąpiło 97 zawodniczek i zawodników z 13 klubów. Klub Karate NIDAN reprezentowało 8 zawodników w osobach: Foryś Franciszek, Sprancel Nelly, Deja Paulina, Karolina Komandzik, Michał Gałuszka, Jan Budny, Daniel Noffc, Zygmund Radosław i trener Zbyszek. Nasza ekipa w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego zdobyła 13 punktów na co złożyły się uzyskanie pozycje medalowe: 3 srebrne medale i jedno 7 punktowane miejsce. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 8 miejsce. Na uwagę i podziękowanie zasługuje fakt udziału w zawodach aż trzech debiutantów, dla których były to pierwsze zawody i to w takiej randzie. Podsumowując wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę i podziękowanie za walkę i postawę na tatami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i przewóz zawodników na zawody.
Srebrne:
Miejsca punktowane: 7 miejsce - Michał Gałuszka w konk. kumite ind. młodzików +55 kg
Udział zawodników był dofinansowany ze środków: - Gminy Zawadzkie w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania - UNIMOT, - Klubu Karate NIDAN i odpłatności zawodników, IV Warsaw Open, Warszawa 28.03.2026
IV Warsaw Open, Warszawa 28.03.2026 W dniu 28 marca 2026 roku w Warszawie odbyły się zawody karate „IV Warsaw Open” dla zawodników z Polski były to kolejne zawody rankingowe w kategoriach wiekowych: U14, U16, U18, U21 i seniorów, dla kategorii wiekowych U16, U18 i U21 również ranking kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, które odbędą się na jesień w Bielsku Białej. Zawody posiadały bardzo silną obsadę, uczestniczyło w nich prawie 700 zawodników z 65 klubów reprezentujących 7 państw. Reprezentacja klubu w składzie: Patryk Wittek, Kacper Gołaś, Franciszek Foryś, Nelly Sprancel, Marta Sprancel, Michał Jureczko, Ilona Koperska, Jagoda Chromiec i Radosław Zygmund z trenerami Dariuszem Sworeń i Zbigniewem Sworeń oraz kierownikiem ekipy Arturem Barański wywalczyła: 1 złoty i 1 srebrny medal oraz miejsca punktowane. Uzyskany wynik pozwolił nam na zajęcie 17 miejsca w klasyfikacji medalowej. Udział zawodników był dofinansowany ze środków: - Gminy Zawadzkie w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania - UNIMOT, - Klubu Karate NIDAN i odpłatności zawodników, - Firmy Probus która udostępniła autokary.
Wyniki naszych zawodników.
Złote medale wywalczyli: 1. Patryk Wittek w konkurencji kata ind. mężczyzn U21.
Srebrne: 1. Kacper Gołaś w konkurencji kata ind. mężczyzn U21. Miejsca punktowane: 5 miejsce - Jagoda Chromiej w konk. kumie ind. dz. U18 +66 kg. 7 miejsce - Waleria Grejner w konk. kumie ind. dz. U18 +66 kg. 7 miejsce - Radosław Zygmund w konk. kumie ind. chł. U16 -57 kg. 7 miejsce - Radosław Zygmund w konk. kumie ind. chł. U14 -55 kg. 46 Grand Prix Słowacji, Bratysława 20-22.03.2026
46 Grand Prix Słowacji, Bratysława 20-22.03.2026 Turniej rankingowy Polskiej Unii Karate W dniach 20-22 marca 2026 roku w Bratysławie odbyły się już 46 Międzynarodowe zawody Grand Prix Słowacji, w których uczestniczyło 2760 zawodników z 376 klubów, reprezentujących 45 państw. Dla zawodników z Polski były to zawody rankingowe Polskiej Unii Karate, nasz Klub reprezentowali: Kacper Gołaś, Patryk Witek, Marta Sprancel oraz trener Dariusz Sworeń i kierownik Artur Barański. Najlepszy wynik osiągnął Patryk Wittek zajmując 7 miejsce w konk. kata ind. seniorów wygrywając 3 walki i przegrywając dwie, niestety Kacper i Marta nie przebrnęli przez pierwszą rundę.
Udział zawodników był możliwy dzięki wsparciu: - Gminy Zawadzkie w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania - UNIMOT, - Klubu Karate NIDAN i odpłatności zawodników, - Firmy Probus która udostępniła autokar. 16.03.2026 Stypendia Burmistrza Zawadzkiego
W dniu 16 marca 2026 roku w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem odbyło się spotkanie podczas którego Burmistrz Zawadzkiego Michał Rytel wręczył stypendia sportowe i nagrodę dla trenera za wysokie wyniki sportowe w dyscyplinie karate w roku 2025. Stypendystami Burmistrza Zawadzkiego zostali: ● Marta Sprancel - 2 miejsce w konkurencji kumite indywidualnym juniorek młodszych U16 w wadze (-61 kg), podczas Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U16, Juniorów U18 i Młodzieżowców U21, Gronowo 7-8.06.2025.
● Wiktoria Grejner - 3 miejsce w konkurencji kumite indywidualnym seniorek -68 kg podczas IV Mistrzostw
● Kacper Gołaś - 3 miejsce w konkurencji kata indywidualnym juniorów U18 podczas Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U16, Juniorów U18 i Młodzieżowców U21, Gronowo 7-8.06.2025 ● Patryk Wittek - 2 miejsce w konkurencji kata indywidualnym juniorów podczas 52 Mistrzostw Europy Nagrodę Burmistrza Zawadzkiego otrzymał trener Dariusz Sworeń. W spotkaniu uczestniczyli również Prezes Zarządu Zbigniew Sworeń, Wiceprezes Artur Barański oraz pracownicy Urzędu Miejskiego Pani Justyna Dudek i Joanna Datoń. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, dziękujemy za Waszą codzienną pracę i promocję Gminy Zawadzkie na arenie krajowej i międzynarodowej. Zarząd klubu |






























