Aktualno?ci
Program KLUB PRO 2026

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że Klub Karate NIDAN został zakwalifikowany do Programu KLUB PRO 2026 Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego operatorem będzie Fundacja LOTTO.
Celem programu jest wspieranie najlepszych klubów sportowych i zapewnienie zawodnikom optymalnych warunków szkolenia i podnoszenia poziomu sportowego.
Uczestnikami Programu są wskazane przez MSiT Kluby Sportowe, które w ostatnich trzech latach osiągnęły wysoką ilość punktów we współzawodnictwie sportowym młodzieży. Do Programu zostało zakwalifikowanych 900 klubów sportowych z całej Polski. Kwota dofinansowania dla naszego klubu to: 56000 zł.
Nasz Klub w terminie do 30 listopada br będzie realizował zadnia:
KOSZTY BEZPOŚREDNIE:
- zgrupowania i konsultacje krajowe (poza miejscem stałego treningu),
- zawody krajowe oraz zagraniczne (8 imprez),
- zakup sprzętu sportowego, osobistego, specjalistycznego (zakup tatami z aprobatą WKF),
- wynagrodzenia kadry szkoleniowej (dwóch instruktorów),
- wynagrodzenia kadry współpracującej (1 fizjoterapeuta),
- działania promocyjne dotyczące realizacji zadania (obowiązkowo: Promocja Programu na stronach www, portalach społecznościowych, w miejscu organizacji zajęć i zgrupowania, podczas udziału w dofinansowanych zawodach).
KOSZTY FUNKCJONOWANIA KLUBU:
- zakup materiałów oraz urządzeń biurowych,
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U16, Juniorów U18 i Młodzieżowców U21, Gronowo 6-7.06.2026
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U16, Juniorów U18 i Młodzieżowców U21, Gronowo 6-7.06.2026 W dniach 6-7.06.2026 r. w pod-toruńskiej miejscowości Gronowo odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U16, Juniorów U18 i Młodzieżowców U21. W zawodach wzięło udział 518 zawodników z 72 klubów z Polski. Klub Karate Nidan reprezentowało 7 zawodników: Patryk Wittek, Kacper Gołaś, Waleria Grejner, Ilona Koperska, Marta Sprancel, Jagoda Chromiec i Michał Jureczko, trenerka Wiktoria Grejner oraz Kierownik drużyny Artur Barański. Zawodnicy wywalczyli 1 złoty i 2 srebrne medale. Uzyskany wynik pozwolił na zajęcie 12 miejsca w klasyfikacji medalowej. W systemie Sportu Młodzieżowego wywalczyliśmy 12 punktów. Autokar udostępnił nasz przyjaciel firma Probus. Podsumowanie i omówienie startów na treningu.
Udział zawodników był dofinansowany ze środków: - Ministerstwa Sportu i Turystyki i Fundacji LOTTO na podstawie umowy dofinansowania z dnia - Gminy Zawadzkie z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu dzieci i - Firmy UNIMOT, - Firmy Probus, - odpłatności zawodników, - środków własnych Klubu Karte NIDAN.
Wyniki naszych zawodników.
Złote medale: 1. Wittek Patryk w konkurencji kata ind. mężczyzn U21.
Srebrne medale: 1. Kacper Gołaś w konkurencji kata ind. mężczyzn U21. 2. Sprancel Marta w konkurencji kumite ind. juniorek U18 -59 kg.
Miejsca punktowane: 5 miejsce - drużyna w składzie Jagoda Chromiec, Marta Sprancel i Waleria Grejner w konk. V Sudetes Open-Karate Grand Prix, Karpacz 23.05.2026
V Sudetes Open-Karate Grand Prix, Karpacz 23.05.2026
Organizatorem zawodów był Karkonoski Klub Karate Shotokan, Polska Unia Karate i Dolnośląski Związek Karate WKF. Uczestniczyło w nich 298 zawodników z 27 klubów z Polski. Zostały rozegrane w kategoriach wiekowych U8, U10, U12, U14, U16, U18 i Masters. Nasz Klub reprezentowało 4 zawodników w składzie: Hanna Foryś, Michał Jureczko, Aron Konieczny i Ilona Koperska, opiekę trenerską sprawował Zbigniew Sworeń. W bardzo skromnej obsadzie nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobry wynik zdobywając 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe co pozwoliło na zajęcie 17 miejsca w klasyfikacji medalowej. Dla Michała i Ilony był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, mamy jeszcze trochę do poprawy. Mistrzostwa odbędą się już 6 i 7 czerwca br w Gronowie.
Udział w zawodach był współfinansowany: - ze środków Gminy Zawadzkie w ramach realizacji zadania pt: Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży - ze środków Programu KLUB PRO,
Konsultacje Kadry Narodowej
Konsultacje Kadry Narodowej kumite w kategoriach U14, U16 U18, Łódź 23.05.2026 Po raz pierwszy w tak licznej obsadzie odbyły się konsultacje Kadry Narodowej dla zawodników w kategoriach U14, U16 i U18. Nas dotyczy kategoria U14 gdzie zaproszono wszystkich medalistów tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i najlepszych zawodników w krajowym rankingu. Z naszego klubu w konsultacjach uczestniczyło dwoje zawodników tj. Nelly Sprancel i Franciszek Foryś, którzy zajęli 2 miejsca podczas MMM w swoich kategoriach. Treningi prowadzili nowo powołani trenerzy Kadry Narodowej, wierzymy że wykonana praca będzie procentowała w przyszłości, najbliższy sprawdzian to POLISH OPEN są to jedne z największych międzynarodowych zawodów w Europie. Jeszcze raz gratulujemy zawodnikom i trenerom nowych powołań i mamy nadzieję, że w przyszłości nasi zawodnicy znajdą się w ścisłej kadrze narodowej. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za bezpieczne dowiezienie i opiekę nad zawodnikami. XVII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego, Głubczyce 16.05.2026
XVII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego, Głubczyce 16.05.2026
Organizatorem zawodów był LZS Karate-do Głubczyce, uczestniczyło w nich 182 zawodników z 16 klubów z Polski i Czech, zostały rozegrane w kategoriach wiekowych U8, U10, U12, U14, U16 i U18 oraz PARA KARATE. Nasz Klub reprezentowało 16 zawodników z klubowych sekcji w Dobrodzieniu, Ozimku i Zawadzkiem w składzie: Franciszek Foryś, Hanna Foryś, Nelly Sprancel, Alicja Tomanek, Antonina Węglarz, Małgorzata Węglarz, Paweł Kolibaba, Paulina Deja, Michał Jureczko, Przemysław Kierat, Karolina Komandzik, Michalina Kurc-Gryc, Magdalena Młynarczuk, Tola Ploch, Karolina Fijar i Aron Konieczny, opiekę trenerską sprawowali Adrian Pryszcz, Jan Jerominek, Wiktoria Grejner, Zbigniew Sworeń oraz rodzice. Nasi zawodnicy wywalczyli 18 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji medalowej. Wspaniały prezent sprawiła sobie i nam Karolina Komandzik, która w ubiegłym tygodniu obchodziła swoje urodziny zdobywając złoty medal (był to jej dopiero trzeci start w zawodach), również na wyróżnienie zasługuje Karolina Fijar, która w swoim pierwszym starcie wywalczyła brązowy medal. Cała ekipa zasługuje na wyróżnienie, cieszy nas uzyskany wynik i Wasza radość z każdej wygranej walki.
Udział w zawodach był współfinansowany: - ze środków Gminy Zawadzkie w ramach realizacji zadania pt: Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie karate”, - ze środków Programu KLUB PRO, - ze środków Gminy Ozimek w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w roku 2026,
Medale dla naszego klubu wywalczyli:
|






























